۴ آذر ۱۴۰۰ ۰۸:۳۵

دومین جشنواره استانی کالاهای فرهنگی«خه لات» استان کردستان برگزار می شود/ انتشار فراخوان

سرپرست معاونت فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از برگزاری دومین جشنواره استانی کالاهای فرهنگی«خه لات» با تاکید بر کسب و کارهای فرهنگی و ترویج کالاهای فرهنگی اقوام ایرانی استان کردستان خبر داد
دومین جشنواره استانی کالاهای فرهنگی«خه لات» استان کردستان برگزار می شود/ انتشار فراخوان

به گزارش روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، عیسی فلاحی سرپرست معاونت فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسئول دبیرخانه جشنواره کالاهای فرهنگی استان کردستان در مصاحبه مجازی با رسانه های استان گفت: اولین جشنواره استانی کالاهای فرهنگی در اسفند ماه پارسال برگزار و از فعالان و شرکت کنندگان و تولیدکنندگان کالاهای فرهنگی استان کردستان طی مراسمی ویژه قدردانی و تجلیل بعمل آمد.

وی افزود: دومین «جشنواره استانی کالاها و محصولات فرهنگی» شامل هدایای فرهنگی و عروسک سازی و صنایع چاپ و بسته بندی در بهمن ماه سال جاری برگزار می شود و مهلت ارسال آثار براساس فراخوان جشنواره تا 20 دیماه سال جاری تعیین شده است.

وی اضافه کرد: این جشنواره برای دومین بار است که در استان کردستان برگزار می شود و فرصتی است تا تولیدکنندگان، کارآفرینان و هنرمندان آثار خود را به صورت گروهی یا انفرادی در بخش‌های هدایای فرهنگی، شامل صنایع دستی چوبی، زیورآلات و هنرهای تزئینی، آلات و سازهای موسیقی و هنر جولایی و فرش دستبافت همچنین عروسک سازی و صنایع چاپ و بسته بندی در معرض داوری قراردهند.

ایشان ضمن اشاره به هدف اصلی جشنواره مبنی بر محوریت فرهنگ‌سازی تولید و مصرف، اظهار داشت: هدف از برگزاری دومین دوره این جشنواره حمایت از تولیدکنندگان داخلی کالاهای فرهنگی استان کردستان، ارتقای فرهنگ عمومی استفاده از کالاهای فرهنگی، نظارت بر تولید محصولات و کالاهای فرهنگی، شناسایی فرصت ها و تهدیدهای موجود در بازار محصولات فرهنگی از طریق مطالعات میدانی، ایجاد رقابت سالم بین تولیدکنندگان، کمک ه برندسازی و تقویت اقتصاد فرهنگ، گسترش همکاری با سازمان ها ونهادهای ذی ربط و ایجاد هم افزایی وبطور کلی رونق بازار مصرف کالاهای فرهنگی داخل کشور است.

فلاحی تاکید کرد: هدف از برگزاری این جشنواره علاوه برشناسایی ظرفیت‌های تولیدات فرهنگی استان کردستان تحقق شعار امسال که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها نامگذاری شده است و با توجه به شرایط خاص اقتصادی کشور، و تاکید بر تولید ملی، توجه ویژه به تولیدکنندگان داخلی و ضرورت حمایت از کالای ایرانی و نیز توجه به مولفه‌های فرهنگی ایرانی اسلامی در کالاهای مصرفی استان ضرورت برگزاری چنین جشنواره ای را بیش تر از پیش می نماید.

فلاحی اذعان داشت: تولیدکنندگان، کارآفرینان و هنرمندان می‌توانند از سامانه جشنواره فیروزه جهت شرکت در این جشنواره شرکت نمایند و با مراجعه به سایت https://jayezehfiroozeh.farhang.gov.ir جهت ثبت‌نام در این رخداد فرهنگی اقدام کنند. بدیهی است که آثار شرکت کنندگان پس از ثبت درخواست و درج عکس اثر در سایت مذکور با ارسال نسخه فیزیکی اثر به دبیرخانه جشنواره  مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

گفتنی است هدایای فرهنگی شامل صنایع دستی چوبی، زیورآلات و هنرهای تزئینی، آلات و سازهای موسیقی، هنر جولایی و فرش دستباف و عروسک سازی و صنایع چاپ و بسته بندی از بخش های اصلی جشنواره است.

جهت تماس با دبیرخانه دومین جشنواره استانی کالاهای فرهنگی استان با شماره های 08733285240 و 08733285070 می توانید تماس حاصل کنید، در ضمن آدرس دبیرخانه جشنواره: سنندج، بلوار شهید قاسم سلیمانی، مجتمع فرهنگی هنری فجر سنندج، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان است.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان
اشتراک در
کلیدواژه ها: خه لات- عیسی فلاحی- جشنواره کسب وکارهای فرهنگی
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید