۲۵ مهر ۱۴۰۰ ۱۳:۵۴

نشست انجمن کتابخانه‌های عمومی دشتی برگزار شد

نشست انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان دشتی با حضور فرماندار و اعضای انجمن در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.
نشست انجمن کتابخانه‌های عمومی دشتی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی در این نشست گفت: کتاب مهمترین مولفه جوامع بشری است که باعث انتقال فرهنگ و تاریخ می‌شود و انسان را در اجتماع به کمال و معرفت می‌رساند.

حمید زارعی اظهار کرد: توجه و اهمیت به کتاب و کتاب‌خوانی باید در تمام سطوح جامعه نهادینه شود تا تاثیرات طرح‌ها و برنامه‌های پیش‌بینی شده را شاهد بود.

وی بیان کرد: برگزاری نشست‌های مستمر و ماهانه انجمن کتابخانه‌های عمومی با تصمیمات درست و سازنده می‌تواند زمینه‌ی انس با کتاب را در جامعه فراهم کند.

زارعی با بیان اینکه می‌توان اعضای انجمن را با حضور روسای دیگر دستگاه‌های اجرایی و اصحاب قلم بیشتر کرد، افزود: حضور و مشارکت این نفرات در برنامه‌ها باعث بیان طرح و ایده جدید و متنوع شده و علاوه بر اثرگذاری بیشتر، شاهد رشد و توسعه حوزه آنها را نیز به همراه دارد.

وی ادامه داد: با توجه به جایگاه کتاب در بین مردم شهرستان دشتی، برگزاری نمایشگاه کتاب یکی از برنامه‌هایی است که باید تمام دستگاه‌های اجرایی در برپایی این رویداد فرهنگی تلاش داشته باشند.

زارعی تصریح کرد: در چند سال اخیر، خیرین زیادی در حوزه کتاب داشته‌ایم که زمینه‌ی ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی را در شهرستان ایجاد کرده‌اند و در مراسم‌ها از آنها تقدیر به عمل آمده است.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان دشتی نیز گفت: رونق‌بخشی فرهنگ مطالعه و اجرای فعالیت‌های اثرگذار از اولویت‌های اجرای برنامه‌ها بود که در دستور کار قرار گرفت.

محمد احمدی در ادامه گزارشی کلی در ارتباط با فعالیت‌های اداره کتابخانه‌ها و انجمن با مشارکت دیگر دستگاه‌های اجرایی بیان کرد.

هم چنین سید نیام‌الدین حسینی معاون پرورشی و سلامت اداره آموزش و پرورش شهرستان و از اعضای این انجمن به بیان سخنانی در ارتباط با کتاب و کتاب‌خوانی پرداخت.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید