۲۵ مهر ۱۴۰۰ ۱۳:۴۱

دیدار با خانواده استاد حاج حسن خان شیرکوند پیشکسوت خوشنویسی ورامین به مناسبت هفته خوشنویسی

به مناسبت هفته خوشنویسی جمعی اعضاء و هنرمندان انجمن خوشنویسی ورامین به همراه طاهر طاهری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با خانواده پیشکسوت خوشنویسی ورامین استاد حاج حسن شیرکوند 24 مهر 1400دیدار و گفتگو کردند .
دیدار با خانواده استاد حاج حسن خان شیرکوند پیشکسوت خوشنویسی ورامین  به مناسبت هفته خوشنویسی

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ورامین؛ طاهر طاهری رئیس این اداره در این دیدار گفت : روز بیست و یکم  مهر ماه روز ملی خوشنویسی و  هفته خوشنویسی را به تمامی اساتید و هنرمندان و هنرجویان عرصه خوشنویسی تبریک عرض می کنم و برای همه ی عزیزانی که با قلمشان عشق می آفرینند و شور می بخشند، صحت و سلامتی و موفقیت روز افزون آرزو می نماییم.
طاهری در ادامه افزود: گرامی میداریم یاد و خاطره تمامی اساتید و بزرگان فقید چون حاج حسن خان شیرکوند  که پرچم این هنر والای ایرانی و اسلامی را دست به دست به هنرمندان عصر حاضر سپرده اند و خود در لوح زرین این هنر جاودانه شده ، روح شان شاد و نام و خاطرشان ماندگار باد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ورامین  عصر شنبه در دیدار با خانواده استاد حاج حسن خان شیرکوند که به مناسبت هفته خوشنویسی در منزل آن مرحوم برگزار شد، اظهار کرد:حاج حسن خان شیرکوند ، هنرمند به نام و نام آشنای هنر خوشنویسی و نخستین رئیس انجمن خوشنویسی شهرستان ورامین و اولین هنرمند خوشنویس ورامینی بود که در سال 1364 مدرک عالی خوشنویسی و در سال 65 در سن 61 سالگی مدرک ممتاز خوشنویسی خود را دریافت کرد.

دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان ورامین در ادامه تصریح کرد: از فعالیت های هنری استاد حاج حسن خان شیر کوند  می توان به نگارش دیوان محتشم کاشانی ، بابا طاهر ، خیام ، کتابت جزء 30 قرآن کریم ، و کتابت کامل قرآن کریم و برپائی دهها نمایشگاه جمعی و انفرادی در شهرستان ورامین یاد کرد.

گفتنی است: مرحوم استاد حاج حسن خان شیرکوند یکی از خیرین و هنردوستان شهرستان ورامین بود که در زمان حیات 750 متر زمین جهت ساخت احداث بنای انجمن خوشنویسان در شهرستان ورامین اهدا کرد.

لازم بذکر است روز بیست یکم مهر از سوی انجمن خوشنویسان ایران بعنوان روز ملی خوشنویسی تعیین شده و هفته خوشنویسی از 21 لغایت 28 مهر ماه توسط هنرمندان خوشنویس کشور بعنوان هفته خوشنویسی برنامه های متعددی در این حوزه انجام می شود.

اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ورامین
اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید