۲۵ مهر ۱۴۰۰ ۱۱:۴۱

برگزاری نخستین جشنواره خوشنویسی استانی در شهر مریوان

دبیر نخستین جشنواره خوشنویسی استانی از برگزاری نخستین جشنواره استانی خوشنویسی ویژه جوانان زیر بیست سال در شهر مریوان به مناسبت هفته خوشنویسی خبر داد.
برگزاری نخستین جشنواره خوشنویسی استانی در شهر مریوان

رشید محمودی، دبیر نخستین جشنواره خوشنویسی استانی، در مصاحبه مجازی با رسانه‌های استان اظهار کرد: تعداد ٥٤ اثر خوشنویسی از شهرهای مریوان، سروآباد، سنندج، دیواندرە و قروە به دبیرخانه نخستین جشنواره استانی خوشنویسی زیر بیست سال مریوان رسیده است.

وی افزود: از 54 اثر رسیده به جشنواره تعداد ۳۹ اثر به مدت یک هفته در محل نگارخانه ارشاد مریوان واقع در خیابان جمهوری طبقه فوقانی کتابخانه عمومی شماره یک مریوان به صورت نمایشگاهی در معرض دید عموم قرار می‌گیرند.

محمودی اضافه کرد: هدف از برگزاری این جشنواره، کشف استعدادهای نوجوانان و جوانان زیر 20 سال، آشنایی جوانان و نوجوانان خوشنویس با اساتید تراز اول کشور و معرفی هنر خوشنویسی به احاد جامعه است، ضمناً به همه شرکت کنندگان در جشنواره گواهی شرکت در جشنوارە اهدا می‌شود.

دبیر نخستین جشنواره استانی خوشنویسی مریوان ضمن اشاره به همکاری موثر و مفید نماینده مردم شهرهای مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی، شهرداری مریوان و انجمن خوشنویسان مریوان عنوان کرد: آثار نمایشگاهی توسط داوران بازبین داوری و در نهایت تعداد ۱۰ الی ۱٥ اثر به مرحله حضوری نویسی معرفی می‌شوند.

وی در خصوص گاه‌شماری برگزاری جشنواره این چنین گفت: از تاریخ 27 مهرماه نمایشگاه خوشنویسی برپا و در تاریخ اول آبان مسابقه حضوری نویسی در محل مجتمع فرهنگی و هنری برگزار و از میان آثار حضوری نویسی نگارش شدە سه اثر به عنوان مقام اول تا سوم و شش اثر نیز به عنوان برگزیدە انتخاب می‌شوند که در نهایت با اهدای لوح تقدیر و جایزە نقدی از برگزیده‌ها در هفته خوشنویسی تقدیر خواهد شد.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مریوان در پایان یادآور شد: لازم به ذکر است داوری جشنواره برعهده اساتید مطرح کشوری استاد علی شیرازی، استاد یدالله کابلی، استاد یادگار خیام، استاد قادری و استاد حسینی می‌باشد؛ امید می‌رود با توجه به ظرفیت خوشنویسی موجود در مریوان و استان کردستان دوره بعدی این جشنواره به صورت سراسری برگزار شود.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید