۲۴ مهر ۱۴۰۰ ۱۸:۵۰

گروه موسیقی همنوازان ایران: قرار نبود در یادروز حافظ باشیم

مطلبی در شبکه‌های اجتماعی مبنی بر ممانعت از اجرای زنده گروه موسیقی محلی «همنوازان ایران» در آیین یادروز حافظ منتشر شده است که سرپرست این گروه موسیقی آن را نادرست خواند و گفت: قرار نبود در این آیین، برنامه اجرا کنیم.
گروه موسیقی همنوازان ایران: قرار نبود در یادروز حافظ باشیم

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، کاوه پیمان روز شنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: مطلب منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی درباره جلوگیری از اجرای گروه موسیقی ما، به هیچ وجه صحت ندارد و اجرای ما در این مراسم از چندین روز قبل و با موافقت خودمان لغو شده بود.

وی ادامه داد: گروه موسیقی محلی «همنوازان ایران» قرار بود در مراسم بزرگداشت یادروز حافظ، اجرای زنده داشته باشد اما اجرای ما در این آیین چندین روز قبل با نظر ما و هماهنگی با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس لغو شد.

پیمان افزود: اخیرا خبری مبنی بر ممانعت از اجرای گروه ما در حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در فضای مجازی منتشر و گفته‌شده که از اجرای گروه «همنوازان ایران» بدون هیچ توضیحی به اعضای گروه ممانعت به عمل آمده است.

وی گفت: این خبر به گونه ای عنوان شده که گویا ما در زمان برگزاری آیین بزرگداشت حافظ روی صحنه بوده‌ایم و در همان هنگام از اجرای ما ممانعت شده است.

سرپرست گروه موسیقی محلی«همنوازان ایران» بیان داشت: این خبر صحت ندارد و هیچگونه ممانعتی برای اجرای زنده ما در این مراسم وجود نداشته است. همان طور که گفتم لغو اجرای گروه موسیقی «همنوازان ایران» با اطلاع خودمان و پیش از برگزاری این آیین صورت گرفته است.

او بیان داشت: انتشار این اخبار کذب نتیجه‌ای به جز ملتهب کردن فضای عمومی جامعه به دنبال نخواهد داشت. لذا نباید بدون اطلاع از واقعیت اقدام به انتشار مطالب کذب در فضای مجازی کنیم.

بیستم مهرماه در تقویم رسمی به عنوان یادروز حافظ شاعر بلندآوازه قرن هشتم هجری نامگذاری شده است
مراسم یاد روز حافظ امسال شامگاه چهارشنبه ۲۱مهرماه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید