۲۱ مهر ۱۴۰۰ ۱۸:۰۶

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: یکی از اهداف گام دوم انقلاب آشتی میان حوزه‌های سنتی با دانش‌های جدید است

محمدمهدی اسماعیلی در مراسم افتتاح نمایشگاه «دستاوردهای نهاد وقف» گفت: یکی از اهداف اصلی انقلاب اسلامی در گام دوم این است که بتواند حوزه دانش و فناوری را با حوزه‌های سنتی خود آشتی دهد. با گره خوردن حوزه وقف و حوزه شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانیم از ظرفیت‌های سنتی خودمان، در حوزه دانش‌های جدید و توسعه آنها و همچنین به کارگیری آن ها برای پیشرفت و اعتلای کشور استفاده کنیم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: یکی از اهداف گام دوم انقلاب آشتی میان حوزه‌های سنتی با دانش‌های جدید است

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نمایشگاه «دستاوردهای نهاد وقف» چهارشنبه(21مهرماه) با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و حجت‌الاسلام والمسلمین خاموشی رییس سازمان اوقاف و امور خیریه افتتاح شد.

در حاشیه این مراسم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جمع خبرنگاران در خصوص این نمایشگاه گفت: یکی از اهداف اصلی انقلاب اسلامی در گام دوم این است که بتواند حوزه دانش و فناوری را با حوزه‌های سنتی خود آشتی دهد. حوزه وقف یکی از مظاهر مهم تمدن اسلامی است که در حفظ و نگهداری میراث ما نقش مهمی را ایفا کرده است.

وی ادامه داد: در عین حال وقف نقش مهم اقتصادی در جهت محرومیت‌زدایی و کارهای مهمی از این دست دارد. در این میان حوزه وقف با حوزه شرکت‌های دانش‌بنیان گره خورده و شرکت‌های دانش بنیان امروز یکی از مظاهر قدرت‌های علمی جمهوری اسلامی است. ما امروز در این نمایشگاه شاهد هستیم که چگونه می‌توان از ظرفیت‌های سنتی خودمان به حوزه دانش‌های جدید و توسعه آنها و همچنین به کارگیری آنها برای پیشرفت و اعتلای کشور استفاده کنیم.

اسماعیلی در مورد اهمیت فعالیت‌های رسانه‌ای برای توسعه وقف هم گفت: وقف یکی از مهم‌ترین سنت‌های ما است که علاوه بر وجه اخلاقی و شرعی، دارای وجه اقتصادی نیز هست و در طول 1400 سال گذشته یکی از مهم‌ترین سنت‌های اقتصادی ما بوده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: امید است با این اتفاق جدیدی که وقف در فعالیت‌های خود به خصوص حوزه‌های دانش جدید دارد، ماندگاری و اثربخشی بیشتری داشته باشد که حتما با این نگاه بازتاب‌های رسانه‌ای هم کمک می‌کند که ما به بهترین شکل بتوانیم این کار جدید را نشان دهیم.

گفتنی است،  نمایشگاه "دستاوردهای نهاد وقف" به همت سازمان اوقاف و امور خیریه با موضوعاتی همچون حمایت از موسسات دانش‌بنیان، خدمات فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف، اجرای امینانه نیات واقفان، فعالیت‌های قرآنی سازمان اوقاف، بهره‌وری موقوفات، مدیریت، عمران و آبادانی بقاع متبرکه و حفظ و حراست از موقوفات در محوطه ساختمان شهید مطهری سازمان اوقاف و امور خیریه واقع در خیابان نوفل لوشاتو از ۲۱ مهر برپا شده  و تا ۲۸ مهر ادامه دارد

اشتراک در
اظهار نظر
امتیاز را وارد کنید
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید